Preloader
Blog

Dr.Web Rescue Pack

​Dr.Web antivirüs yazılımının Rus geliştiricisi Doctor Web Ltd., kriptolu fidye yazılımları (ransomware) (encoder, cryptolocker vb.) tarafından kitlenmiş dosyalar için kripto çözme servisleri sağlar.

Servislerin sağlanması için prosedür

  1. Kripto çözme başvurusunu (drweb@softcode.com.tr) adresine gönderin.
  2. Etkilenmiş dosyalardan değişik dosya tiplerinde (genel olarak .doc, .pdf ve .xls) 3-5 örnek dosya ekleyin. Mümkünse, etkilenmiş bilgisayarda gösterilen fidye mesajının ekran görüntüsünü alın, ekran görüntüsünü ya da ekranda çıkan mesajı içeren bir text dosyasını ekleyin ve sisteminizin nasıl enfekte olduğunu tarif edin. Verinizi şifrelenmiş hale getiren enfekte dosyayı kaldırmayın. Verinizin kurtarılmasında kritik önem taşıyor olabilir.
  3. Kripto çözümünün mümkün olup olmadığına dair cevabı bekleyin.
  • Kripto çözümü mümkünse, Softcode Yazılım’dan Dr.Web Rescue Pack lisansı satın alın. Paket içeriği kripto çözme servisi ve 1 PC için iki yıllık Dr. Web Security Space lisansı içerir. Dr. Web Rescue Pack satın aldıktan sonra, kripto çözme uygulaması ve Dr. Web Security Space seri numarasına sahip olacaksınız. Paket ücreti € 300 + KDV'dir.

İlerideki enfeksiyonları önlemek için, Dr.Web Security Space kapsamlı korumasını satın almanızı tavsiye ederiz.

Dr.Web Security Space Preventive Protection (Engelleyici Koruma) özelliğine sahiptir. Preventive Protection teknolojileri kriptolu fidye yazılımlarının gelecekte sisteminizi enfekte etme riskini büyük ölçüde düşürülmesine yardımcı olur. Data Loss Prevention (Veri Kaybının Önlenmesi) özelliği de, bir şifreleyici sisteminize tekrar giriş yapsa bile, Doctor Web'in teknik destek servisiyle iletişime geçmeden bozulmuş dosyaları kurtarmanıza yardımcı olur.
Resim

Doctor Web Hakkında

​Doctor Web, Dr.Web anti-virüs yazılımının Rus geliştiricisidir. Ürünlerini 1992 yılından beri geliştirmektedirler. Firma, işletme bilgi güvenliğinin önemli ihtiyaçlarını karşılayan Rusya Pazarı için kilit bir oyuncudur. Doctor Web, zararlı yazılımları tespit etmek ve temizlemek için kendi teknolojisine sahip olan birkaç antivirüs markasından biridir. Dr.Web anti-virüs yazılımı BT çevrelerinin daha bilinmeyenler dahil tüm tehditlere karşı etkili bir şekilde dayanmasını mümkün kılar.