Preloader
Blog

GFI EndPointSecurity

USB depolama ve diğer taşınabilir cihazların kullanımında kapsamlı kontrol
Akıllı telefon, medya oynatıcı, taşınabilir depolama cihazı, ağa bağlanan cihazlar ve kolayca saklanabilen USB bellekler gibi tüketici cihazlarının hızla yaygınlaşması ağlar üzerinde veri sızıntısı, virüs bulaşması riskini, lisanssız yazılım ve oyunların kullanımı ile diğer kötü amaçlı aktivitelerin sayısını arttırmıştır.

Pek çok şirket dışarıdan gelen tehditlere karşı koruma sağlamak için antivirüs yazılımları, güvenlik duvarı ve e-posta ve web içeriği güvenliği programları kullansa da, çok az şirket, büyük hacimli gizli ve ticari bakımdan hassas verinin bir çalışan tarafından hiçkimseye görünmeden taşınabilir bir depolama aygıtına ne kadar kolay bir şekilde aktarılabileceğinin farkında.

USB portlarının fiziksel olarak kilitlenmesi ne sürdürülebilir ne de uygulanabilir bir yöntem. Taşınabilir cihaz kullanımını yönetmenin yolu, yöneticilere hangi cihazların şu anda veya yakın zamanda ve kimler tarafında kullanımda olduğunu,kopyalanan verilere ilişkin derinlemesine bilgilerle birlikte, gösteren bir uç nokta güvenlik çözümüdür.

​Nasıl çalışır
Erişimi kontrol etmek için, GFI EndPointSecurity ağınızdaki makinelere sabotaja karşı korumalı gizli bir aracı otomatik olarak kurar. Bu araç sadece birkaç tıklamayla ağınızın herhangi bir noktasındaki makinelere dağıtılabilir. Bu araç, yönetici izinlerine sahip kullanıcılara karşı bile benzersiz bir sabotaj koruması sağlayarak BT yöneticilerinin her durumda kontrolü ellerinde tutmalarını sağlar.
Resim
Resim

​Kullanıcı erişimini yönetir ve ağınızı taşınabilir depolama ortamı tehditlerine karşı korur.
GFI EndPointSecurity'i kullanarak, kullanıcıların taşınabilir depolama ortamlarına erişimlerini merkezi olarak devre dışı bırakabilir ve kullanıcıların veri çalmalarını veya ağınıza zarar verebilecek verileri paylaşmalarını engelleyebilirsiniz. BIOS menüsünden bazı fiziksel bağlantı portlarını kapatabilseniz de, gerçekte bu çözüm pratik değildir ve deneyimli kullanıcılar BIOS menüsünü kolayca hackleyebilirler. GFI EndPointSecurity çok çeşitli cihazların kontrolünü elinizde tutmanızı sağlar.

Ağınıza erişen taşınabilir cihazların aktivitesini kayıt altına alır
Taşınabilir depolama ortamlarına erişimi bloke etmenin yanı sıra, GFI EndPointSecurity cihaz temelli kullanıcı aktivitesini hem olay günlüğüne hem de merkezi SQL Sunucusuna kaydeder. Makineye yetkilendirilmiş bir cihaz takıldığında, belli bir cihaz içerisindeki erişilmiş dosyaların listesi kaydedilir.

Taşınabilir cihazları şifreler
Kullanıcılara şifrelenmiş olması şartıyla USB cihazda veri saklama izni verilebilir. Bu veriye şirket ağı dışından erişim GFI EndPointSecurity'ye dahil edilmiş özel amaçlı bir seyyar uygulama ile sıkı kontrol altında tutulabilir.

Diğer özellikler:
• Gelişmiş granüler erişim kontrolü için kural oluşturma sihirbazı
• Günlük/haftalık özet
• Gerçek zamanlı durum izleme ve gerçek zamanlı uyarılar
• GFI ReportPack eklentisi sayesinde cihaz kullanımı hakkında tam raporlar
• Windows 7 Bitlocker To Go desteği
• Belli bir cihazın kullanımı bloke edildiğinde kullanıcılara özel açılır pencere iletiler gönderir
• Bir arka uç veritabanı üzerinden kullanıcı aktivitesini ve cihaz kullanımını tarama imkanı sunar
• Bilgisayarları departmana veya domaine göre gruplayabilir
• Unicode-uyumlu herhangi bir dildeki işletim sistemlerini destekler
• Ve daha pek çok özellik!