Preloader
Blog

Kerio Control

Karmaşaya Sebep Olmayan Birleşik Tehdit Yönetimi

Ağınızı virüslerden, kötü amaçlı yazılımlardan ve kötü niyetli faaliyetlerden kullanımı kolay Kerio Control ile koruyun.

Bu kullanımı kolay güvenlik çözümü bir güvenlik duvarına, yönlendiriciye (router), izinsiz giriş algılama ve engelleme donanımına (IPS), ağ geçidi anti virüsüne, VPN ve içerik filtrelemeye sahiptir. Eşsiz konuşlandırma esnekliği ile bu kapsamlı yetenekler Kerio Control’ü küçük ve orta boyutlu işletmeler için ideal bir seçim haline getirmektedir.

Birleşik Tehdit Yönetimi UTM

Gelişen tehtitlere karşı güvenlik duvarı uygulama katmanı, Saldırı Önleme, anti-virüs koruması, web içeriği filtresi ve P2P karşı koruyun.
Kullanıcı Yönetimi

Kullanıcı tabanlı politikalar, internet izleme ve ayrıntılı istatistikler ile kullanıcı Internet etkinliğini ve verimliliğini raporlama
Hizmet Kalitesi (QoS)

Önemli ağ trafik akışını, trafik şekillendirme, bağlantı yük dengeleme ve bağlantı yük devretmeli çalışma ile öncelik tanıyın.
Esnek Dağıtım ve Yönetim

Bir yazılım cihazı, bir sanal makine, ya da bir performans optimize donanım cihazı olarak IPv4 ve IPv6 ortamlarda dağıtın. Bir masaüstü veya iPad ile bir web tarayıcısı üzerinden yönetin.

Picture


Ağ Güvenlik Duvarı, Yönlendirici ve Lider IPS

Eş zamanlı IPv4 ve IPv6 desteği de dahil olmak üzere derin paket inceleme ve gelişmiş ağ yönlendirme kapasiteleri ile sunucularınızı bütünlüğünü koruyun. Belli bir URL, trafik tipi, içerik kategorisi ve günün zamanı ile iletişim kısıtlayan gelen ve giden trafik prensipleri oluşturun.

Snort tabanlı davranış analiz ve düzenli olarak güncellenen kural veritabanı ve Gelen Tehditlerden kara listeye alınmış IP adresleri ile Kerio Control’ün IPS’si ağ korumasına şeffaf bir katman ekler.

Picture

Gelişmiş Ağ Geçidi Antivirüsü

Entegre edilmiş Kerio Antivirüs ile virüslerin, solucanların, Truva atlarının ve casus yazılımların ağınızı istila etmesini engelleyin.

Bu opsiyonel koruma seviyesi bütün web ve FTP trafiğini, e-posta eklerini, karşıdan yüklemeleri taramakta ve en son virüs tanımları ile otomatik olarak kendisini güncellemektedir.

Picture

Sektör Lideri Web ve İçerik Filtreleme

Kerio Control Web Filter eklentisi ile 141 web içeriği kategorisine erişimi engelleyin, erişime izin verin veya bunları kayda alın. Video yayınlama gibi bant genişliğini trafiğini ağınızdan kaldırın ve uçtan uca ağları bloke edin. Kullanıcılarınızın virüslere ve casus yazılımlara sahip olduğu bilinen kötü niyetli ve e-dolandırıcılık veya kimlik hırsızlığı yapan web sayfalarını ziyaret etmelerini engelleyin. Opsiyonel olarak entegre edilen Kerio Control Web Filter yasal yükümlülüğü sınırlar, ağınızı korur ve tehlikeli veya uygun veya tamamen vakit kaybı olan web sayfalarına kullanıcı erişimini sınırlayarak kullanıcı verimliliğini arttırır.

Eşsiz Hizmet Kalitesi (QoS)

En önemli trafik tipleri için yüksek hızlı iletişimi garanti etmek için ağ trafiği önceliğini kolayca belirleyin ve gözlemleyin. Internet Link Load Balancing birden fazla link üzerinden trafiği dağıtarak internet erişimini optimize eder. Kerio Control link erişilebilirliğini gözlemler ve devamlı internet erişimi sağlamak için otomatik olarak etkisiz kılar ve tekrar etkinleştirir.

Kerio Control QoS her ağ trafiği tipinin tüketebileceği bant genişliği üzerinde inceliğe sahip kontrol sağlar. Bant genişliğini maksimuma getirerek öncelikli trafiği sınırlayabilir veya minimuma indirgeyerek yüksek öncelikli bir trafik temin edebilirsiniz. Kerio Control internet trafiğini birden fazla linke dağıtmak için Internet Link Load Balancing’e sahiptir;

Verimlilik Arttıran Kullanım Raporlama

Kerio Control Statistics ile detaylı kullanım raporlaması elde edin. Bu bileşen ziyaret edilen bütün web sayfalarının bir listesinden, kullanıcıların arama motorlarına ve arama kapasitesine sahip düzenli web sayfalarına girdiği belli arama terimlerine yöneticilerin bireysel kullanıcıların internet faaliyet detaylarını gözlemlemelerine izin vermektedir. Bu ince kullanım sezgilerini kullanarak trafiği şekillendiren kuralları belirleyin, çalışan performansını gözlemleyin ve daha fazla özelliğe sahip olun. Hepsinin içinde en iyisi, bu oldukça detaylı raporların otomatik bir düzel dahilinde yürütülebilmesi ve size e-posta ile gönderilebilmesidir; böylece her hafta aktif olarak rapor alma ihtiyacı olmadan bunları inceleyebilirsiniz.

Güvenli VPN

Merkezi uzak kullanıcılara ve şubelere hatta üçüncü tarafların güvenlik duvarlarına güvenli ve kolay bir şekilde bağlayın. İstemciden web sayfasına ve sunucudan sunucuya olan bağlantılarınızı yapılandırma gerektirmeyen, kullanıcı dostu olan ve yüksek performanslı bir ağ bağlantısı sağlayan Kerio’nun tescilli VPN istemcisi ile güvence altına alın. Veya sektör standardı olan IPsec’i kullanarak mobil cihazlara önceden yüklenmiş olanlar gibi standart VPN istemcileri kullanın ve VPN bağlantılarının Kerio’ya ait olmayan güvenlik duvarlarından ve yönlendiricilerden geçmesine izin verin.

Eşsiz Basitlik

Seçtiğiniz konuşlandırma opsiyonu ne olursa olsun isteğe uyarlanabilir bir web tabanlı konsoldan bütün yönetim ve yapılandırma faaliyetlerini yönetin.

Masaüstü veya tablet üzerinden her zaman, her yerde yönetime izin verir. Sistem sağlığı ve ağ trafiğini gözlemleyin. Hızlı ve güvenli bir şekilde sezgisel bir arayüz ile güvenlik ayarlarına erişin, kullanıcıları ve bant genişliğini yönetin ve trafik prensiplerini belirleyin. Otomatik olarak özel ayarlarınızı yedekleyerek Samepage’e entegrasyon ile bulut tabanlı depolama sağlayın.

Esnek Konuşlandırma

Herhangi bir BT ortamına şimdi ve ilerisi için güvenli operasyonlar sağlayın.

Kerio Control bir yazılım cihazı, sanal makine veya bir performansı optimize edilmiş donanım cihazı olarak konuşlandırılmaktadır. IPv4’ten geçiş yapsanız da iki protokolü birden kullansanız da kuruluşunuzun IPv6 stratejisine tamamen uymaktadır. Ve Kerio Control durumunu gözlemlemek için favori SNMP araçlarını kullanabilirsiniz.

İşletmeniz için Ağ Güvenliği

Kerio Control; işletmelerin, geniş bir yelpazeye sahip istilacı ve zarar verici ağ saldırılarına karşı tasarlanmış, ödüllü bir UTM güvenlik duvarıdır. Kerio Control'ün otomatik güncellemeli güvenlik katmanı, çıkan tehditleri anında algılar ve engeller. Buna ek olarak esnek kullanım politikası araçları, tam bant genişliği yönetimi, QoS kontrol, ayrıntılı ağ izleme özellikleri yanında piyasadaki en hızlı ve en güvenilir VPN'lerden birini sunar. Kerio Control istikrarlı, üstün bir ağ koruması olması yanında çok da kolay yönetilebilir.